Beyaz Bayrak dalgalanan okul sayısı 593 oldu

Beyaz Bayrak dalgalanan okul sayısı 593 oldu

İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Beyaz Bayrak Projesi’ ve ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılında da 95 okula Beyaz Bayrak, 49 okula da Beslenme Dostu Okul Sertifikası düzenlenen törenle verildi. Bu okullarla birlikte Denizli’de beyaz bayrak dalgalanan okul sayısı 593, Beslenme Dostu Okul sayısı 170 oldu.

19 Şubat 2019 - 17:55

Eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, öğrencilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi amacıyla Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projesi kapsamında sertifika töreni düzenlendi. Necla – Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu,  Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve okul müdürleri katıldı.

Törende Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul için belirtilen kriterleri yerine getiren 95 okula Beyaz Bayrak Sertifikası, 49 okula da Beslenme Dostu Okul Sertifikası verildi. Böylelikle Denizli’de toplamda 593 okul Beyaz Bayrak, 170 okul da Beslenme Dostu Okul ünvanına sahip oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x