Fevzioglu’na gençlerden tepki: SESSİZ KALMAYACAĞIZ!

Fevzioglu’na gençlerden tepki: SESSİZ KALMAYACAĞIZ!

Denizli Barosu Genç Avukatlar İnisiyatifi üyelerinden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’na tepki geldi.

14 Şubat 2019 - 18:45

İşte Denizli Barosu Genç Avukatlar İnisiyatifi üyelerinden gelen o açıklama: Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, 30 Ocak 2019 tarihinde Rize İli ziyareti sırasında kamuoyuna çeşitli açıklamalarda bulunmuştur. Bunun üzerine bazı baro yönetim kurulları ve delegasyonları, bu açıklamalar hakkında görüşlerini bildirmiş, son olarak 8 Şubat 2019 tarihinde de Denizli Barosu Başkanı ve Delegasyonu konu hakkındaki görüşünü web sayfası üzerinden kamuoyuyla paylaşmıştır.

Öncelikle, Sn. Feyzioğlu’nun Rize ziyaretindeki açıklamalarının, yetkisini aştığını belirtmek ihtiyacı hissetmekteyiz. Sn. Feyzioğlu’nun Rize’de de belirttiği üzere, TBB Başkanı’nın makamına sarılarak siyasi parti faaliyeti içinde bulunmaması gerektiğine bizler de katılmaktayız. Ancak, Sn. Feyzioğlu, söyleminin aksine kamuoyunca da malum olduğu üzere kendi siyasi kariyer planlaması doğrultusunda defaatle hamlelerde bulunmakta, bu durum meslektaşları olan bizlerce de kaygı ile karşılanmaktadır. TBB Başkanı Sn. Feyzioğlu’na sorumluluğunun; fındık üreticilerinin sorunlarından ziyade, özellikle maddi sebepler sonucu intihara kadar sürüklenen genç meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmak olduğunu önemle hatırlatırız.

Hukukun adının dahi anılmaya korkulduğu ve kutuplaşmanın toplumun her nezdinde hissedildiği, TBB Başkanı’nın dahi kendisini eleştiren meslektaşlarını ayrıştırdığı ve yaftaladığı böyle bir dönemde, ülkenin mevcut hukuki yapısına dair tek bir söz söyleyemeyen Sn. Feyzioğlu başkanlık makamındaki miadını doldurmuştur. İl il gezerek anayasa referandumu öncesinde seçim güvenliğine dair kaygılarını belirten Sn. Feyzioğlu’nun kaygıları sona ermiş midir? Mevcut başkanlık rejiminin zararlarından söz eden Sn. Feyzioğlu, rejim endişelerinden kurtulup sorunun kaynağını sadece “milli birliği” sağlayamamakta aramaya başlamıştır. Duruşma salonlarından atılan ve adliyelerde yerlerde sürüklenen avukatlık mesleğini görmezden gelen Sn. Feyzioğlu’nun, TBB Başkanı sıfatıyla birlik ve beraberlik ortamından bahsetmesi abestir. Öncelikle meslektaşlarının talep ve eleştirilerine kulak vermesi gereken, ancak siyasi rant devşirme kaygısını bir kenara bırakmayan Sn. Feyzioğlu’nun TBB Başkanlığı makamından ivedilikle ayrılarak siyasi kariyerine devam etmesi kanaatinde olduğumuzu da buradan kamuoyuyla paylaşmaktayız.

Denizli Barosu Başkanı ve Delegasyonu’na açık çağrımızdır! Eleştirel düşünmek ve sorgulamak avukatlık mesleğinin temelidir. Eleştirilerin, metinlerde “bir kesimin dayatmaları ile gündeme gelen istifa talepleri” şeklinde karalanmasını da hiçbir şekilde kabul etmeyeceğimizi buradan bildirmekteyiz. Biz, meselelere “kol kırılır, yen içinde kalır” mantığıyla yaklaşmanın, sorumluluk almaktan kaçınmak olduğunun farkındayız. Eleştirinin “herkese yönelik olabileceğini” ancak meselelerin “aile içinde çözülmesi” gerektiğini bizlere dikte eden ve arka planda Sn. Feyzioğlu’nun siyasi kariyer savunuculuğunun üstlenildiği bir metni kabul etmediğimizi, buradan meslektaşlarımıza ve kamuoyuna duyuruyoruz.

 

DENİZLİ BAROSU GENÇ AVUKATLAR İNİSİYATİFİ

Av. Abdullah Aydınoğlu ∙ Av. Ahmet Çon ∙ Av. Berkay Ay ∙ Stj. Av. Berkcan Altınmakas

Av. Cennet Arıkan ∙ Av. Duygu Alıcı ∙ Av. Ebru Zeynep Demirci ∙ Av. Engin Özkan ∙ Av. Esra Can Mercan

Stj. Av. Fatih Çıray ∙ Av. Ferhan Altun ∙ Av. Ferit Tutuş ∙ Stj. Av. Fırat Budak ∙ Av. Fırat Oymak

Av. Galip Tuncer Olam ∙ Av. Gökhan Küçükakşit ∙ Av. Gülsüm Gürlesin ∙ Av. Hande Tabakoğlu

Av. İsmail Carlık ∙ Av. Kemal Güngör ∙ Av. Kemal Örnek ∙ Av. Mehmet Ahmetoğlu

Av. Mehmet Emin Kabayuka ∙ Av. Mehmet Kaçar ∙ Av. Mehmet Tunçer ∙ Av. Muhammet Sait Musan

Av. Özge Kıyak ∙ Av. Özgün Acar ∙ Av. Özgür Bilen ∙ Av. Rıza Haylamaz ∙ Av. Simge Sürücüoğlu

Av. Şerif Sarıkaya ∙ Av. Temmuz Mert Topcan ∙ Av. Uğur Özkan ∙ Av. Yağmur Yalçın Alkan

Av. Yasin Karaçay ∙ Av. Yusuf Seçkin Eroğlu ∙ Ve diğer onlarca genç meslektaşımız ..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x